Kujundusmalli paigaldamine

Seekord oli ülesandeks paigaldada oma veebisaidile uus kujundusmall. Antud juhul otsustasin Illdy WordPress malli kasuks, kuna see tundus disainilt minimaalne ning puhas  valisin esmapilgu järgi, kuna kogemuste puudumise tõttu ei osanud algul funktsioone demos paremini hinnata. Illdy malli laadisin alla järgmiselt veebilehelt: https://colorlib.com/wp/themes/illdy/. Veebilehe taustapilt on võetud saidilt pexels.com.

SS1

Pilt 1: puddlejumper.me pärast kujundusmalli paigaldamist – päis

SS2

Pilt 2: puddlejumper.me pärast kujundusmalli paigaldamist – jalus

Sisuliselt võib öelda, et Illdy kujundusmall võimaldab kujundada üsna modernse välimusega veebilehte võimalikult lihtsalt. Esiteks on võimalik esilehte jaotada kindlateks osadeks nii, et need on silmapaistvad ja suunavad. Kujundusmall näeb ette, et veebilehe külastaja saab juba esilehelt kõik tähtsa informatsiooni kätte illustratiivselt. Ehkki demos oli välja toodud ligikaudu kaheksa erinevat segmenti esilehel, piirdusin mina neljaga: päis, hilisemad uudised, muusika ning jalus. Kujundamise ning paigaldamise osas on antud kujundusmall mugav, kuna võimaldab elemente kiiresti muuta shift click elemendi peal suunab konfiguratsiooni. Samuti on kujundusmalliga kaasas WordPress’i sisseehitatud redaktor, mille kaudu on võimalik PHP koodi mugandada. Üldiselt sobib see mall mitmeks erinevaks otstarbeks: visiitkaart, ettevõtte leht või müük — ühilduvus WooCommerce’iga. Ehkki Illdy mall on kena ning teda on üldjoontes lihtne kasutada, tuleb täpsemate ideede puhul ise rohkem vaeva näha. Tihti tekkis olukord, kus kujundust natukene muutes läksid kõik elemendid paigast ära. Samuti on kindlate elementide, nagu näiteks nuppude osas piirangud. Illdy on kujundatud kõikide platvormide jaoks, kuid muutes näiteks CSS elemente võib ühe seadme kasutatavus langeda.

Lisaks vaatasin veel kolme erinevat kujundusmalli ning andsin neile hinnangu:

  1. Blaskan – https://colorlib.com/wp/themes/blaskan/

SS3

Pilt 3: Blaskan demo

Blaskan on võimaluste poolest lihtne ning illustratiivne. Peamine eelis seinseb selles, et oleks justkui blogimise jaoks loodud —  esilehel on hilisemad uuendused täistekstina välja toodud, jaluses on kalender mille kaudu on võimalik postitusteni navigeerida, paremal pool on rubriik, mis kirjeldab külastajale autorit. Kui peaks kunagi tekkima huvi blogimise vastu mis tahes asjus, valiksin just selle malli tema lihtsuse ning funktsionaalsuse pärast.

2. EightStore Lite – https://wordpress.org/themes/eightstore-lite/

SS4

Pilt 4:  EightStore Lite demo

Minu jaoks on oluline e-poe loomisel see, kuidas tooted esindatud on. EightStore Lite on üks parimaid kommertsmalle mille peale sattusin, kuna võimaldab avalehel illustreerida hilisemaid pakkumisi ning uuemaid tooteid. Samuti on tooteid võimalik sorteerida vastavalt vajadustele ning kasutada ära erinevaid segmente esilehel sarnaselt Illdy mallile. Lisaks paindlikule ja kenale disainile on võimalik kasutada WooCommerce rakendust. Antud malli kasutaksin vaid väiksemahulise e-poe loomisel.

3.  Parrot – https://premium.wpmudev.org/project/parrot/

SS5

Pilt 5: Parrot demo

Antud mall on minu äranägemise järgi hea valik kui on vaja ühte kindlat toodet müüa või tutvustada. Üldiselt on mall minimalistlik ning illustratiivne — toob kõige olulisema informatsiooni kindla toote kohta esilehel välja, minnes allapoole kerides järjest detailsemaks. Töötab sarnaselt Illdy ja EightStore Lite mallile, kasutades esilehel segmente, mistõttu on modernne.  Põhiline ülesanne on püüda võimalikult kiiresti kasutaja tähelepanu— päises on kirjeldatud ühe lausega toodet ning on menüü elemendid. Üldiselt kui näiteks keegi sõber tahab oma rakendusele veebilehte teha, soovitaksin Parrot’it, kuna see on lihtne ning illustratiivne.

Viide ülesandele

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s