CMS’i paigaldamine

Neljanda sissekande eesmärgiks oli paigaldada endale sobiv sisuhaldussüsteem ehk CMS ning illustreerida protsessi ja tulemusi. Antud juhul valisin sisuhaldussüsteemiks WordPressi, kasutades DigitalOcean’i veebimajutust. Samuti omandasin personaalse domeeni NameCheap’ist tänu GitHub student pack teenusele.

setup5

Pilt 1: enda loodud veebileht, puddlejumper.me

Esmalt võib öelda, et domeeni omandamine ning veebimajutuse loomine osutusid tänu õppejõu juhtnööridele oodatust lihtsamaks. Ehkki loengu ajal ei olnud mul võimalik täielikult kaasa teha, sain kodus ülejäänud osaga kiiresti hakkama – loengu ajal sain registreerida domeeni, kuid veebimajutus nõudis PayPal’i kontol raha, mistõttu pidin kodus jätkama.  Veebilehe muutsin turvalisemaks luues https protokolli, mille käigus erilisi probleeme ei tekkinud. Https’i rakendamiseks kasutasin Heidi (2016) kirjutatud juhendit “How to Secure Apache with Let’s Encrypt on Ubuntu 16.04“.

Probleemid hakkasid ilmnema siis, kui sammud olid edukalt läbitud. Esiteks tekkis olukord, kus sisestades domeeni puddlejumper.me toimus ümbersuunamine veebimajutuse IP aadressile. Selle tagajärjel pidasid nii Google Chrome kui ka Internet Explorer veebilehte riskantseks. Probleemi lahendamiseks otsisin võimalusi DigitalOcean’i kommuunist. Selgus, et WordPress’i admini sätetest on vaja muuta WordPress aadress ning  site aadress enda kasutatud domeeniks – eelnevalt oli seal veebimajutuse IP. Siinkohal tekkis veel üks huvitav probleem. Nimelt, Chrome’ist ja Explorer’ist domeeni puddlejumper.me järgi ümbersuunamist jäädavalt ei toimunud, kuid proovides nüüd Firefox’i hakkas kõik töötama. Selle kohta lugesin samuti DigitalOcean’i kommuunist, kuid täpset vastust kahjuks ei saanud. Viidati küll võimalusele, et Explorer’i ja Chrome’i brauserite mälus on see veebileht jätkuvalt kahjulik ning et on vaja midagi lähtestada – mida täpsemalt, ei oska öelda. Ehk ongi hea võimalus Fireox’i tundma õppida. Vaatamata kõigele, peaks veebileht nüüd nii minu kui ka teiste jaoks töötama.

Viide ülesandele

Kasutatud kirjandus:

Heidi, E. (2016). How to Secure Apache with Let’s Encrypt on Ubuntu 16.04. Loetud aadressil https://www.digitalocean.com/community/tutorials/how-to-secure-apache-with-let-s-encrypt-on-ubuntu-16-04

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s